Arnhem textiel

Elke dag belandt er in de gemeente Arnhem 7000 kilo textiel bij het restafval. Hoe zorgen we dat Arnhemmers niet alleen beter weten hoe ze hun kleding kunnen hergebruiken, maar ook écht in actie komen? In dit project stond activering centraal: textiel hergebruiken en repareren. We richtten ons vooral op de doelgroep met de grootste kans op succes: jonge, hoogopgeleide vrouwen tussen de 18 en 34 jaar.

Van gedragsinzicht naar handelingsperspectief

We kozen voor een tweesporenaanpak: gedragsinzicht als fundament én een activerende campagne als aanjager. In een werksessie met gedragsdeskundigen van Nieuwe Wending brachten we de drivers en stoppers van de doelgroep in kaart. Voor de aanpak kozen we voor ‘activeren met mogelijkheden’ en zetten we ‘trendy kleding’ centraal in het concept. We ontwikkelden een campagnemix voor Facebook/Instagram, stadsblad De Koerier, digitale abri’s en wijkkranten met de landingspagina arnhem.nl/textiel als doorverwijzing. Hierop stonden concrete handelingsperspectieven zoals de duurzame routekaart, ruilbeurzen en repaircafés.

Het resultaat

De online campagne liep één maand, bereikte met statische posts 14.000 Arnhemmers en zorgde voor extra traffic naar de landingspagina. De opdrachtgever keek tevredenterug op een succesvolle campagne en  drukbezochte ruilbeurzen en repaircafés. Ook Arnhemse ondernemers omarmden het campagneconcept. Ter promotie van de campagnemaand kozen zij unaniem voor de gemeentelijke toolkit boven de landelijke variant.

Meer weten over dit project?

Leon Oosterwijk

Leon Oosterwijk

Adviseur

Als eerste aanspreekpunt kan ik je helpen met communicatievraagstukken.

Gerelateerde projecten

030-239 1700